Tajemnice zdrowych i pięknych włosów

Burza ładnych oraz lśniących włosów opadających lekko na ramiona to imaginacja fryzury idealnej. Większość jednak włosów, zamiast sprawiać swojej właścicielce radość i dumę, są powodem do zmartwień. Biotyna na włosy, dostarcza jest w odpowiednich ilościach, może zapobiec wielu z nich.

Włosowe SOS

Włosy wyróżniają się się gładkością i podatnością na czynniki zewnętrzne. Niestety, liczne zabiegi ,mające krótkotrwałą poprawę ich wyglądu, na dłuższą metę przyczyniają się do ich trwałych zniszczeń. Często farbowanie (zwłaszcza rozjaśnianie) włosów, układanie ich za pomocą lokówki czy prostownicy, a nawet suszenie i szczotkowanie, osłabiają oraz niszczą ich strukturę. Jednak nawet włosy nie są poddawane większości tych zabiegów, nie zawsze wyglądają wspaniale.

blog.noblehealth.pl

Oczywistym więc staje się fakt, że na wygląd włosów wpływ ma nie tylko ich zewnętrzne traktowanie. Łamliwe, suche,zniszczone włosy mogą być oznaką zbyt małej ilości istotnych substancji w organizmie. Brakujące witaminy na włosy, wśród których najlepszą jest biotyna, należy systematycznie używać

Biotyna na włosy – gdzie ją znaleźć?

Biotyna jest witaminą z grupy witamin B, niezwykle ważną dla prawidłowego funkcjonowania wszystkich układów w organizmie. Odpowiada w nim głównie za stan zdrowia włosów, skóry oraz paznokci. Osłabienie tych pierwszych, a zwłaszcza zaobserwowanie ich nadmiernego utracenia, jest sygnałem ostrzegawczym, że stężenie biotyny jest prawdopodobnie zbyt słabe. Aby zadbać o stałą podaż organizmowi tej że witaminy, warto sięgać po bogate w nią produkty spożywcze. Należą do nich: mięso, soja, orzechy, mleko, ser, warzywa takie jak szpinak, kalafior, marchew, burak, pomidor, oraz owoce: melony, arbuzy, banany, brzoskwinie. Biotyna na włosy to także składnik wielu innych preparatów wzbogacających dietę, po które warto zaczerpnąć, zwłaszcza jeśli codzienny jadłospis nie uwzględnia produktów wymienionych powyżej.

Biotyna atrybuty dla mechanizmu ludzkiego bardzo wartościowe, ale nie posiada jednej najważniejszej cechy – nie można jej zmagazynować. Biotyna rozpuszcza się w wodzie i jest na bieżąco wydalana wraz z moczem. Tym najważniejsze jest jej stałe dostarczanie z pożywieniem.

Biotyna jej działanie.

Biotyna właściwości ma dla organizmu bardzo wartościowe, ale nie posiada jednej najważniejszej cechy – nie można jej zmagazynować. Biotyna rozpuszcza się w wodzie i jest na bieżąco wydalana wraz z moczem. Tym najważniejsze jest jej stałe dostarczanie z pożywieniem.
odpornościowy. Jako „witamina piękna” odpowiada za zdrowie skóry, włosów i paznokci, reguluje zachodzące w nich procesy, zapobiega stanom zapalnym oraz takim objawom, jak wypadanie czy siwienie włosów. Aby równowaga ta została zachowana,organizm wymaga stałych dostaw biotyny. Zapotrzebowanie to wynosi około 100 mikrogramów na dobę. Jego zaspokojenie dobre jest dzięki uwzględnianiu produktów bogatych w biotynę w diecie. A jeśli to z jakichś problemów jest utrudnione,najlepszym rozwiązaniem może być uzupełnienie diety o preparat taki jak biotyna tabletki.